Adıyaman
+19°C

Yük.: +20°

Düş.: +10°

Cu, 27.05.2016

Haberler


23

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu, Meclis Başkanı Mehmet Hanifi Bereket ve ATSO Genel Sekreteri Naim Harputluoğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından organize edilen Güneydoğu Anadolu Bölgesi Toplantısına katıldılar.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Toplantısı, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliği ve başkanlığında TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi. Toplantıya, Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki Oda ve Borsaların Yönetim Kurulu Başkanları, Meclis Başkanları ve Genel Sekreterleri katıldı.​

Hisarcıklıoğlu burada yaptığı konuşmada, zor günlerden geçerken birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekti.​ TOBB’un oda ve borsaların üyeleri için çok önemli hizmetler yaptığını vurgulayan Hisarcıklıoğlu, bu hizmetlerin mutlaka üyelere ve kamuoyuna anlatılması gerektiğini söyledi.

Toplantıda, başvuruları başlayan KOBİ Nefes Kredisi hakkında bilgi verilirken, Ekonomik Koordinasyon Kurulu’nun tedbir paketindeki konular istişare edildi.

Ayrıca TOBB Dijital Dönüşüm Projesi, Şirket Kuruluşlarında Tek Durak Ofis Projesi, Mesleki Eğitim Faaliyetleri ile Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Merkezi’ne  (MEYBEM) ilişkin sunumlar yapıldı.

Toplantıda söz alan ATSO Başkanı Mustafa Uslu, TOBB ile ortaklaşa başlatılan Nefes kredisi gibi uygulamaların sürmesini temenni ettiklerini belirterek bu uygulamaların KOBİ’ler ve esnafın ekonomik anlamda rahatlaması açısından önemli olduğunu ifade etti.

Okunma Sayısı: 2231
resim
Yazdır