Adıyaman
+19°C

Yük.: +20°

Düş.: +10°

Cu, 27.05.2016

Haberler


12

 Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) delegeleri, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 72. Genel Kurulu'na katıldı.

Aralarında Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Meclis Başkanı Mehmet Hanifi Bereket’in de bulunduğu ATSO delegeleri, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Bakanlar ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı 10-11 Mayıs 2016 tarihleri arasında düzenlenen TOBB 72. Genel Kurulu’na katıldı. 81 ildeki oda ve borsa başkanları, genç ve kadın girişimciler ve yurtdışından Türkçe konuşan girişimcilerin davetli olarak katıldığı genel kurul iki gün sürdü.

Gerçekleşen Genel Kurul’a ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu ve Meclis Başkanı Mehmet Hanifi Bereket’in yanı sıra Genel Kurul Delegeleri Hamdi Doğan, Alpaslan Çelebi, Mehmet Fatih Bozkurt, Ramazan Çakmak, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Abdulgani Bereket, Genel Sekreter Naim Harputluoğlu katıldı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 72. Genel Kurulu nedeniyle ATSO delegeleri ile birlikte TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında TOBB Genel Kurul Başkanı, TOBB Yönetim Kurulu, Konseyler, oda, borsa başkanları ve delegeler Anıtkabir’i ziyaret ederek ilk programı geçekleştirdi.

TOBB’un 72’inci Genel Kurulu M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Maliye Bakanı Naci Ağbal, İçişleri Bakanı Efkan Ala, MHP Genel Başkan Yardımcısı Oktay Vural, bazı eski bakanlar, oda ve borsa başkanları, ATSO delegeleri ile diğer davetlilerin katılımıyla TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde gerçekleştirildi.

Genel Kurul’da konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu esas zenginliğin girişimci ruh olduğunu ifade ederek, “Hedeflere ulaşmak istiyorsak, geride kalmak istemiyorsak, her gün bir önceki günden daha fazla çalışmak zorundayız” dedi. Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan TOBB Başkanı ‘Türkiye hepimizin’ mesajı verdi.

ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, TOBB’un Türkiye’nin en güçlü sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek 72. Genel Kurul toplantısının hayırlı olmasını diledi.

 
Okunma Sayısı: 2271
resim
Yazdır